Senarai Pemenang Anugerah Skrin 2018

November 01, 2018


Anugerah Skrin 2018Anugerah Skrin 2018 (ASK 2018) edisi ke-22 bakal berlangsung pada 2 November ini di Pusat Dagangan Dunia Putra (PWTC) Kuala Lumpur. ASK 2018 mempertaruhkan 30 kategori yang merangkumi 14 kategori drama, tujuh kategori filem dan 9 kategori bukan drama dan teknikal. Tiga kategori baharu diperkenal iaitu Drama Rantaian Terbaik (Kategori Bahasa Cina), Pelakon Lelaki Terbaik Drama Rantaian dan Pelakon Wanita Terbaik Rantaian. 

Malam kemuncak ASK 2018 akan disiarkan secara langsung menerusi TV3 pada Jumaat, 2 November, jam 9 malam. Tanpa hos utama, malam anugerah akan diserikan oleh 12 penyampai anugerah dibarisi oleh Datuk Rosyam Nor, Nora Danish, Awal Ashaari, Ayda Jebat, Zahirah MacWilson, Elly Mazleib, Sherry Al-Hadad, Izzue Islam, Sharnaaz Ahmad, Naz Habibur Rahman dan Shuk Sahar. Malam itu acara akan diserikan dengan persembahan Wany Hasrita, Ernie Zakri & Shiha, Jaclyn Victor & Elvira Arul, Altimet & Amelia Henderson, Raja Shahiran & Shawn Lee, Andrew Lee, Alpha Movement dan kumpulan OAG.

Acara karpet merah akan disiarkan menerusi program Pop TV pukul 8.30 malam di saluran ntv7 yang dikendalikan oleh Aaron Al-Fateh dan Ain Edruce. Enam kategori bukan drama disampaikan melalui Melodi Anugerah Skrin 2018 pada 28 Oktober pukul 12.00-1.30 tengah hari.

Berikut ini senarai calon & pemenang Anugerah Skrin 2018 :

KATEGORI DRAMA
1. Drama Terbaik - Pendosa Ingin Ke Syurga
- Aku Nazmi (JS Pictures Sdn Bhd)
- Kasih Seorang Ayah (Mache All Star United Sdn Bhd)
- Nisaa (Unit Drama TV RTM)
- Pendosa Ingin Ke Syurga (Suhan Movie & Trading Sdn Bhd)
- Qalbu (Saphire Screen Sdn Bhd)

2. Pengarah Terbaik Drama - Rashid Sibir (Pendosa Ingin Ke Syurga)
- Dato Ahmad Tamimi Siregar (Kasih Seorang Ayah)
- Rashid Sibir (Pendosa Ingin Ke Syurga)
- Azman Hj Yahya (Aku Nazmi)
- Riza Baharudin (Qalbu)
- Hisyamudin Ahmad (Nisaa)

3. Videografi Drama Terbaik - Nasarudin hmad Kamal (Nisaa)
- Kamarul Arif Jamaluddin (Kasih Seorang Ayah)
- Nasarudin hmad Kamal (Nisaa)
- Salehhudin Jamaludin (Pendosa Ingin Ke Syurga)
- Mohd Shahril (Qalbu)
- Hj Mohamad Zamzy (4k)

4. Lakon TV Terbaik - Sofia J. Rhyland (Aku Nazmi)
- Kamarul Azmir kamarulzaman (Nisaa)
- Sham Hashim (Kasih Seorang Ayah)
- Sofia J. Rhyland (Aku Nazmi)
- Sharifah ABu Salem (Pendosa Ingin Ke Syurga)
- Marziah Manaf (Fatonah Azali)

5. Penyunting Drama Terbaik - Mohd Shahrul Amin (Qalbu)
- Mohd Hafiz (Fatonah Azali)
- Mohamad Afiq (Kasih Seorang Ayah)
- Saiful Zul Arief (Nisaa)
- Nazrin Saad (Pendosa Ingin Ke Syurga)
- Mohd Shahrul Amin (Qalbu)

6. Pelakon Lelaki Terbaik Drama - Jay Iswazir (Aku Nazmi)
- Eman Manan (Kasih Seorang Ayah)
- Jay Iswazir (Aku Nazmi)
- Jalil Hamid (Cucu Atuk)
- Redza Rosli (Fatonah Azali)
- Datuk Rosyam Nor (Pendosa Ingin Ke Syurga)

7. Pelakon Wanita Terbaik Drama - Nad Zainal (Fatonah Azali)
- Nad Zainal (Fatonah Azali)
- Puteri Syasya Masyitah (Luyak)
- Sherie Merlis (Pendosa Ingin Ke Syurga)
- Ayda Jebat (Aku Nazmi)
- Siti Elizad (Tulus Cinta)

8. Pelakon Pembantu Lelaki Terbaik Drama - Fauzi Nawawi (Qalbu)
- Syafiq Kyle (Abang Kandung)
- Danish Hazriq (Cucu Atuk)
- Mustaqim Bahadin (Fatonah Azali)
- Fauzi Nawawi (Qalbu)
- Shukri Yahaya (Kasih Seorang Ayah)

9. Pelakon Pembantu Wanita Terbaik Drama - Fauziah Nawi (Pendosa Ingin Ke Syurga)
- Fauziah Nawi (Pendosa Ingin Ke Syurga)
- Sheila Rusly (Aku Nazmi)
- Zarina Zainuddin (Luyak)
- Wan Maimunah (Qalbu)
- Mira Filzah (Dosa Perempuan)

10. Drama Komedi Terbaik
- Aku Dia Lagu (Unit Drama TV DTM)
- Mak Cun 4 (Rumah Karya Citra Sdn Bhd)
- Mat Rukun (Hujan Lebat Sdn Bhd)
- Shah & Zam (Zamriez Golden Pictures Sdn Bhd)
- Suamiku Mat Piun  (Suhan Movies & Trading Sdn Bhd)

11. Drama Rantaian Terbaik (Kategori Bahasa Melayu) - Nur
- Isteri Untuk Diiktiraf (JS Pictures Sdn Bhd)
- Andainya Takdir 2 (A. Aida Production Sdn Bhd)
- Nafas (Orangetree Production Sdn Bhd)
- Nur (Radius One Production Sdn Bhd)
- Teratai Kemboja (Saphire Screen Production Sdn Bhd)

12. Drama Rantaian Terbaik (Kategori Bahasa Cina) - Green Wall
- Green Wall
- Growth Behind The Sun
- Persona 2
- The Memoir Of Majie
- The Men In Black School

13. Pelakon Lelaki Terbaik Drama Rantaian - Syafiq Kyle (Nur)
- Jordan Voon (Green Wall)
- Erwin Dawson (Nafas)
- Sawyer Leong (Growth Behind The Sun)
- Adi Putra (Teratai Kemboja)
- Syafiq Kyle (Nur)

14. Pelakon Wanita Terbaik Drama Rantaian - Amyra Rosli (Nur)
- Pauline Tan (The Memoir Of Majie)
- Amyra Rosli (Nur)
- Wayne Chua (Green Wall)
- Fasha Sandha (Teratai Kemboja)
- Emily Chan (Growth Behind The Sun)

KATEGORI FILEM
1. Filem Terbaik Filem - Dukun
- Tombiruo Penunggu Rimba
- Abang Long Fadil 2
- KL Special Force
- Pulang
- Dukun

2. Pengarah Terbaik Filem - Dain Said (Dukun)
- Syafiq Yusof (Abang Long Fadil 2)
- Osman Ali (Pinjamkan Hatiku)
- Dain Said (Dukun)
- Kabir Bhatia (Pulang)
- Syafiq Yusof (KL Special Force)

3. Lakon Layar Terbaik Filem - Huzir Sulaiman (Dukun)
- Huzir Sulaiman (Dukun)
- Syafiq Yusof (KL Special Force)
- Ahmad Izham Omar & Mira Mustafa (Pulang)
- Yasmin Yaacob & Choong Cho Ren (Tombiruo)
- Syafiq Yusof (Abang Long Fadil

4. Pelakon Lelaki Terbaik Filem - haheizy Sam (Pinjamkan Hatiku)
- Shaheizy Sam (Pinjamkan Hatiku)
- Faizal Hussein (Dukun)
- Datuk Rosyam Nor (KL Special Force)
- Reny Ishak (Pulang)
- Jalil Hamid (Bisik Pada Langit)

5. Pelakon Wanita Terbaik Filem - Datin Seri Umie Aida (Dukun)
- Izara Aishah (Kau Yang Satu)
- Ezzaty Abdullah (Kau Takdirku)
- Nora Danish (Bukan Cinta Malaikat)
- Ayda Jebat (Pinjamkan Hatiku)

6. Pelakon Pembantu Lelaki Terbaik Filem  - Namron (Dukun)
- Hasnul Rahmat (Tombiruo Penunggu Rimba)
- Namron (Dukun)
- Zamarul Hisham (Blok 404)
- Beto Kusyairi (Bisik Pada Langit)
- Bront Palarae (Kau Takdirku)

7. Pelakon Pembantu Wanita Terbaik Filem  - Normah Damanhuri (Pinjamkan Hatiku)
- Elyana Emrizal (Dukun)
- Normah Damanhuri (Pinjamkan Hatiku)
- Farah Ahmad (Tombiruo Penunggu Rimba)
- Nadia Brian (Blok 404)
- Datin Fadilah Mansor (Bisik Pada Langit)


KATEGORI BUKAN DRAMA & TEKNIKAL
1.Rancangan Majalah Terbaik - 999
- 999
- Stylist Queen
- Travel With My Love
- Panorama
- Poket Akhirat

2.Rancangan Realiti Terbaik - Let's Cycle Musim 3 (Light Up Borneo)
- Mentor Otai Akhir
- Pentas Akhir Da'i Pendakwah Nusantara 2017
- Let's Cycle Musim 3 (Light Up Borneo) | Rachel Tan Ai Leng
- Super Bintang Berasama Bintang
- Konsert Akhir Bintang RTM 2018

3.Rancangan Anugerah Terbaik - Anugerah Skrin 2017
- Drama Festival Kuala Lumpur 2018
- Anugerah Juara Lagu 32
- Anugerah Nasyid 17 Akhir
- Anugerah Skrin 2017

KEPUTUSAN MELODI ASK 2018 (28 OKTOBER 2018)
1.Rancangan Dokumentari Terbaik - Majalah 3 Ops Benih Buaya
2.Rancangan Bual Bicara Terbaik - Halaqah Jin Atau UFO
3.Laporan Khas Berita Terbaik - Buletin Utama (Imbauan Tragedi Kebakaran Pusat Tahfiz Ittifaqiah)
4.Rancangan Hiburan Terbaik - Bintang Bersama Bintang Raya
5.Rekabentuk Set Terbaik - Anugerah Juara Lagu 32
6. Montaj Terbaik - Anugerah Juara Lagu 32

PENCALONAN DRAMA TERBAIK
Drama
Produksi
Pengarah
Penulis Skrip
Pelakon
4K
Unit Drama TV, Radio Televisyen Malaysia
Hisyamudin Ahmad
Ahmad Hamdan Abdullah Tawadi
Khairil Ridzuan, Wan Sharmila, Namron, Azwan Kombos
Abang Kandung
Rashbir Media Sdn. Bhd.
Rashid Sibir
Rashid Sibir
Izzue Islam, Syafiq Kyle, Nasir Bilal Khan, Norlia Ghani, Haron Hashim
Aku Nazmi
JS Pictures Sdn. Bhd.
Azman Hj Yahaya
Sofia J. Rhyland
Jay Iswazir, Ayda Jebat, Sheila Rusly, Dayana Roza
Cucu Atuk
Orangetree Production Sdn. Bhd.
Zamri Zakaria
Ratnawati Hassim
Jalil Hamid, Adik Danish Hazriq, Amar Asyraf, Tasha Shila, Fauzi Nawawi, Mubarak Majid, Lisdawati
Dosa Perempuan
Zeel Production Sdn. Bhd.
Murali Abdullah
Syed Muhamad Taufik
Nad Zainal, Mira Filzah, Redza Rosli, Aidit Noh, Adik Idora Mitilda
Fatonah Azali
Tanah Beris Film Sdn. Bhd.
Shuhaimi Lua
Marziah Manaf
Nad Zainal, Redza Rosli, Raja Azura, Sharifah Sakinah,  Mustaqim Bahadon, Zaibo
Kasih Seorang Ayah
Mache All Star United Sdn. Bhd.
Dato’ Ahmad Tarmimi Siregar
Sham Hashim
Eman Manan, Shukri Yahaya, Mia Ahamd, Dato’ Ahmad Tamimi
Luyak
Unit Drama TV, Radio Televisyen Malaysia
Noor Azizah Mohamad
Roydy Anuar Eddy Sauly
Shakilla Khoriri, Puteri Syasya Masyitah, Zarina Zainuddin
Nisaa
Unit Drama TV, Radio Televisyen Malaysia
Hisyamudin Ahmad
Azharul Azmir Kamarulzaman
Jay Iswazir, Mardiana Alwi, Azman Hassan, Kamarool Hy Yusof
Pendosa Ingin Ke Syurga
Suhan Movie & Trading Sdn. Bhd.
Rashid Sibir
Sharifah Abu Salem
Datuk Rosyam Noor, Sherie Merlis, Raysha Rizrose, Fauziah Nawi,
Qalbu
Saphire Screen Sdn. Bhd.
Riza Baharudin
K. Adlie
Faizal Hussein, Fasha Sandha, Adik Qistina Raishah, Adik Izuan Fitri, Aidil Aziz, Fauzi Nawawi
Tulus Cinta
Sha’s Media Sdn. Bhd.

Ellie Suriaty
Shahremy Ikmal
Amar Asyraf, Siti Elizad, Puteri Aishah, Anne Abdullah, Fazlina Ahmad Daud, Aman Graseka, Shuhanty DFKL

DRAMA KOMEDI TERBAIK
Drama
Produksi
Pengarah
Penulis Skrip
Pelakon
Aku Dia Lagu
Unit Drama TV, Radio Televisyen Malaysia
Muhamad Ikhsan Sukiman
Mohd Rahhiemi Alias
Ewal Ismail, Ziha Salleh, Azam Pitt, Afifah Nasir
Mak Cun 4
Rumah Karya Citra Sdn. Bhd.
Eirma Fatima
Eirma Fatima
Eirma Fatima, Dato’ Rahim Razali, Datin Seri Umie Aida, Balkisyh Semundur Khan, Datuk Awie, Erra Fazira, Ziana Zain, Aiman Tino
Mat Rukun
Hujan Lebat Production Sdn. Bhd.
Jamal Khan
ZH Emdee
Zoey Rahman, Elisya Sandha, Feiyna Tajuddin, Aliff Yasraf BMB
Suamiku Mat Piun
Suhan Movies & Trading Sdn. Bhd.
Amor Rizan
Tommy Loh
Along Cham, Sharifah Sakinah, Mark Adam, Mimi Lana,
Rania Humaira
Shah & Zam
Zamriez Golden Pictures. Sdn. Bhd.
Pali Yahya
MF Kenchana
Bell Ngasri, Faiz Tapaw, Nadia Brian, Nadiyah Sahab

DRAMA RANTAIAN TERBAIK (KATEGORI BAHASA MELAYU)
Drama
Produksi
Pengarah
Penulis Skrip
Pelakon
Andainya Takdir 2
A. Aida Production Sdn. Bhd.
Eoon Shuhaini
Wan Mahani
Shukri Yahaya, Nina Iskandar, Puteri Balqis, Syazuwan Hassan, Neera Azizi, Mas Khan, Shiela Mambo, Faradhiya, Anne Ariffin
Isteri Untuk Diiktiraf
JS Pictures Sdn. Bhd.
Azman Hj Yahya
Rehal Nuharis
Redza Rosli, Elvina Mohamad, Arash Mohd, Shahz Jaszle, Sheila Rusly, Sweet Qismina, Sharifah Sahora, Dayana Roza, Janna Nick
Nafas
Orangetree Production Sdn. Bhd.
Bahri Uma
Eja Lorena
Kilafairy, Erwin Dawson, Cristina Suzanne, Thanuja Anathan, Sarah Hildebrand, Fahad Iman, Nadia Brian, Hefny Sahad
Nur
Radius One Production Sdn. Bhd.
Shahrulezad
Shahrulezad
Amyra Rosli, Syafiq Kyle, Riena Diana, Noorkhiriah, Azhan Rani, Dato Jalaluddin Hassan, Fatimah Abu Bakar, Laila Nasir
Raisha
Orangetree Production Sdn. Bhd.
Nizam Zakaria
Mufid Suhaimi
Diana Danielle, Hafidz Roshdi, Aishah Azman, Taib Zamanuri, Zarina Zainuddin, Kismah Johar
Teratai Kemboja
Saphire Screen Production Sdn. Bhd.
Along Kamaludin
Zarihah Hassan
Fasha Sandha, Adi Putra, Elly Mazlein, Nadia Brian, Sabhi Sadhi, Hasnul Rahmat, Nor Albaniah

DRAMA RANGKAIAN TERBAIK (KATEGORI BAHASA CINA)
Drama
Produksi
Pengarah
Penulis Skrip
Pelakon
Green Wall
The Rock Productions Sdn. Bhd.
Dannis Chow & Kok Tzyy Haw
Dannis Chow, Chong Sheon Wei, Teh Kean Guan, Ang Siew Hoong
Jordan Voon, April Chan, Sampson Chew, Gabriel Noel Pountney,Wayne Chua, Hazel Siow Li Xuan
Growth Behind The Sun
Mad Pictures Sdn.Bhd.
Jason Kok
Chan Yoke Yeng
Jordan Sen, Emily Chan, Sawyer Leong, Lo Koon Lan, Freddie Wong
Persona 2
The Rock Productions Sdn. Bhd.
Dannis Chow
Dannis Chow
Huang Qi Ming, Jojo Goh, Kyo Chen, Aye Keng, Fabian Loo, Yise Loo
The Men In Black School
Double Vision Sdn.Bhd.
Tham Siew Ngoy, Ernest Chong
& Soo Yoo Kee
Chong Sheon Wei
Wilson Lee, Pauline Tan, Jeffrey Cheng, Joey Leong, Alvin Wong
The Memoir Of Majie
Mediacorp Malaysia
Lim Pin Choong, Kok Tzyy Haw
& Daniel Tan
Ling Jun Hong, Koh Teng Liang, Yu He Ling, Boo Chee Wee, Pong Shie Jye
Henley Hii, Pauline Tan, Jeffrey Cheng, Joey Leong, Gary Yap, Sherlyn Seo, Aye Keng

FILEM TERBAIK
Filem
Produksi
Pengarah
Pelakon
Abang Long Fadil 2
Skop Productions Sdn Bhd & Astro Shaw Sdn Bhd
Syafiq Yusof
Zizan Razak, Datuk AC Mizal, Wak Doyok, A. Galak, Tania Hudson,
Bisik Pada Langit
Astro Shaw Sdn Bhd & Nusantara Seni Karya
Kabir Bhatia
Jalil Hamid, Ummi Nazeera, Beto Kusyairy, Datin Fadilah Mansor, Naim Daniel dan Erwin Dawson
Blok 404
DBI Entertainment Sdn Bhd
Azma Aizal Yusoof
Nur Risteena Munim, Raja Azrey, Boy Iman, Zamarul Hisham, Nadia Brian, Amar Asyraf, Aedy Ashraf dan Fasha Sandha
Bukan Cinta Malaikat
Ace Motion Production Sdn Bhd
Aziz M Osman
Nora Danish, Fachri Albar, Ashraf Muslim, Donita, Dewi Irawan, Dynas Mokhtar dan Afida Es.
Busker
Astro Shaw Sdn Bhd
Syed Fariz
Hafeez Mikhail, Daiyan Trisha, Anas Ridzuan, Stephanie Jessica Terry, Mas Khan, Lia Natalia, Loque dan Elizabeth Tan
Dukun
Astro Shaw Sdn Bhd
Dain Said
Datin Seri Umie Aida, Faizal Hussein, Namron, Bront Palarae, Hasnul Rahmat, Elyana, Allahyarham Ramli Hassan dan Adlin Aman Ramlie
Hijabsta Ballet
Explosive Magic Sdn Bhd
Syed Zul Tojo
Puteh Maimun Zahrah, Betty Banafe, Aman Graseka, Aida Khalida, Danny-Syaz dan Aliff Azeman.
Kau Takdirku
Primeworks Studios Sdn Bhd
Jason Chong
Ezzaty Abdullah, Remy Ishak, Bront Palarae, Aisya Hasnaa
Kau Yang Satu
Astro Shaw Sdn Bhd & Global Station Sdn Bhd
Osman Ali
Aaron Aziz, Izara Aishah, Hisyam Hamid, Soo Wincci
KL Special Force
Skop Productions Sdn Bhd & Viper Studios Sdn Bhd
Syafiq Yusof
Datuk Rosyam Nor, Syamsul Yusof, Fattah Amin, Sabrina Ali, Tania Hudson, Puteri Balqis, Josian Hogan, Ramona Zam Zam, Esma Daniel, Mahmud Ali Basha dan Shaharuddin Thamby.
KL Wangan #Bikingempak
Centro Pictures Sdn Bhd
Pekin Ibrahim
Pekin Ibrahim, Faizal Hussein, Kazuto Soon, Emily Lim, Jasmine Suraya, Kodi Rasheed, Kamarool Haji Yusof dan Donny Alamsyah.
PeransangRentap
Unique Twins Sdn Bhd
Lina Johor
Vincent Mallang Alfred, Diana Johor, Charl Mayour, Ethel Lampai, Emmanuel Reuben, Richard Martias dan Iwan Dasri
Pinjamkan Hatiku
Aura White Global Sdn Bhd & Nuansa Films Sdn Bhd
Osman Ali
Ayda Jebat, Shaheizy Sam, Farid Kamil, Lia Natalia, Normah Damanhuri, Naza Manas dan Azizah Mahzan
Pulang
Primeworks Studios Sdn Bhd
Kabir Bhatia
Remy Ishak, Puteri Aishah, Erwin Dawson, Azrel Ismail, Alvin Wong, Sherry Al Jeffry, Datuk Jalaluddin Hassan, Syazuwan Hassan dan Juliana Evans
Rempit Sampai Langit
Suhan Movies & Trading Sdn. Bhd.
Silver
Ajak Shiro, Nabila Huda, Tauke Jambu, Reen Rahim, Jay Iswazir dan Cristina Suzanne.
Tombiruo: Penunggu Rimba
Astro Shaw Sdn Bhd, Ideate Media Sdn Bhd, Grup Buku Karangkraf Sdn. Bhd, Layar Sunan Sdn. Bhd.
Seth Larney
Zul Ariffin, Nabila Huda, Farid Kamil, Hasnul Rahmat, Datuk M. Nasir, Datin Marlia Musa, Dynas Mokhtar dan Faizal Hussein.

You Might Also Like

0 comments

recent posts

Facebook

Follow