Senarai Pemenang Anugerah Skrin 2019

November 01, 2019

Anugerah Skrin 2019

Anugerah Skrin 2019 yang memberi pengiktirafan kepada para penggiat seni tanah air bakal mempertaruhkan 30 kategori yang merangkumi 14 kategori drama, 7 kategori filem, 9 kategori bukan drama dan teknikal. Malam anugerah ASK 2019 bakal berlangsung pada 1 November 2019 dari Dewan Merdeka, Pusat Dagangan Dunia Putra pukul 9.00 malam di TV3. Bakal menyaksikan 23 kategori dipertandingkan manakala pengumuman barisan pemenang untuk 7 kategori akan disiarkan dalam program Melodi TV3 pada 27 Oktober 2019, pukul 12.00 tengah hari.

ASK 2019 mengekalkan konsep tahun lalu iaitu tanpa hos utama mengendalikan malam anugerah tersebut, sebaliknya menampilkan enam pasangan selebriti berperanan sebagai penyampai anugerah iaitu Elly Mazlein dan Shuk, Zizan Razak dan Nabila Huda, Rozita Che Wan dan Zain Saidin, Siti Sarah dan Shuib, Shaheizy Sam dan Syatila Melvin serta Azad Jasmin dan Eira Syazira. Malam anugerah akan dihiburkan dengan persembahan nyanyian oleh pasangan duo seperti Datuk Jamal Abdillah dan Sissy Imann, Syamel dan Ernie Zakri, Hael Husaini dan Dayang Nurfaizah serta Ayda Jebat dan Santesh, serta pelbagai segmen lain yang menarik seperti pertunjukan silat mata yang memukau oleh The MADgicians, tarian yang energetik oleh Zeppo Youngster Crew by Boojae, sketsa komedi oleh Ebby Yus, Issey & Zizi Kirana, dan persembahan daripada Andi Bernadee.

Sebanyak 17 drama bakal dinilai sebagai Drama Terbaik iaitu Neraka Kasih Maisarah, Bebaskan Anak Kita, Titi Kayu, Restu Ayah, Terima Kasih Ibu, Remuk, Samad Tedung, Wakaf Dosa, Batik Zakiah, Sirna, Batin Aram-Aram, Di Sisi, Detektif Kemon, Dia Tidak Berdosa, Lalang, Terlingkah dan Sesekali. Drama Rantaian Terbaik (Bahasa Melayu) yang tercalon adalah Leftenan Zana, Kamar Kamariah, Nur 2, Pia, Aku Yang Kau Tinggalkan dan Sara Kirana. Drama Rantaian Terbaik (Bahasa Cina) yang tercalon iaitu The Promise, Sweet Dilicacy, My Sensei Nyonya dan Super Mischevous MIL. Untuk Filem Terbaik, karya yang dicalonkan ialah Paskal, Gol & Gincu Vol 2, One Two Jaga, Polis Evo 2, Hantu Kak Limah, Operasi X, Misteri Delaila, Munafik 2, Tikin, Tiada Tajuk dan Langsuir.

Senarai calon-calon dan pemenang ASK2019:

Drama Terbaik
★ Di Sisi (Unit Drama TV, RTM) ★
Lalang (Unit Drama TV, RTM)
Sirna (Onechinoiz Studios)
Telingkah (Unit Drama TV, RTM)
Titi Kayu (Eleven Field)

Filem Terbaik
★ One Two Jaga ★
Paskal
Gol & Gincu Vol 2
Hantu Kak Limah
Polis Evo 2

Pelakon Lelaki Terbaik Drama
★ Faizal Hussein (Samad Tedung) ★
Muhammad Aidil Rafiq (Di Sisi)
Azhan Rani (Restu Ayah)
Beto Kusyairy (Sesekali)
Michael Ang (Titi Kayu)

Pelakon Wanita Terbaik Drama
★ Nabila Huda (Dia Tidak Berdosa) ★
Mimi Lana (Neraka Kasih Maisarah)
Sherie Merlis (Terima Kasih Ibu)
Sweet Qismina (Wakaf Dosa)

Pengarah Terbaik Drama
★ Wan Afzam Wan Daud (Di Sisi) ★
Hisyamudin Ahmad (Lalang)
Hisyamudin Ahmad (Sesekali)
Wan Afzam Wan Daud (Telingkah)
Raja Mukhriz (Titi Kayu)

Pelakon Lelaki Terbaik Filem
★ Dr. Rosdeen Suboh (One Two Jaga) ★
Joey Daud (Tiada Tajuk)
Shaheizy Sam (Polis Evo 2)
Dato Awie (Hantu Kak Limah)
Along Cham (Tiada Tajuk)

Pelakon Wanita Terbaik Filem
★ Diana Danielle (Gol & Gincu Vol 2) ★
Ummi Nazeera (Gol & Gincu Vol 2)
Maya Karin (Munafik 2)
Marsha Milan (7ujuh)
Delimawati (Hantu Kak Limah)

Pengarah Terbaik Filem
★ Mamat Khalid (Hantu Kak Limah) ★
Adrian Teh (Paskal)
Namron (One Two Jaga)
Joel Soh & Andre Chiew (Polis Evo 2)
Umie Salwana Omar (Gol & Gincu Vol 2)

Drama Rantaian Terbaik (Kategori Bahasa Melayu)
★ Kamar Kamariah (Suhan Movies & Trading) ★
Aku Yang Kau Tinggalkan (Global Station)
Nur 2 (Radius One)
Pia (JS Pictures)
Sara Kirana (Suhan Movies & Trading)

Drama Rantaian Terbaik (Kategori Bahasa Cina)
★ Sweet Delicacy (The Rock Productions) ★
My Sensei Nyonya (Mediacorporation Studios)
Supe Mischievous MIL (Double Vision)
The Promise (Mad Pictures)

Pelakon Lelaki Terbaik Drama Rantaian
★ Dato Fizz Fairuz (Kamar Kamariah) ★
Azhan Rani (Nur 2)
Alif Satar (Pia)
Kong Kar Wing (My Sensei Nyonya)
Coby Chong (Super Mischievous MIL)

Pelakon Wanita Terbaik Drama Rantaian
★ Zara Zya (Pia) ★
Nabila Huda (Kamar Kamariah)
Amyra Rosli (Nur 2)
Angeline Tan  (My Sensei Nyonya)
Pauline Tan (Sweet Delicacy)

Drama Komedi Terbaik
★ Budak Usin (Radius One) ★
Kariah Cak Pong (Tanah Beris Film Production)
Geng Van Jenazah (Cinema Stage Production)
Menantu Raya (Summit Treasure)
S.O.S (Sakit Otak Sis (Unit Drama TV RTM)

Pelakon Pembantu Lelaki Terbaik Drama
★ Ruzaidi Rahman (Di Sisi) ★
Husairi Hussain (Lalang)
Syukri Yahaya (Remuk)
Syafie Naswip (Sirna)
Azhan Rani (Terima Kasih Ibu)

Pelakon Pembantu Wanita Terbaik Drama
★ Amyza Anan (Batik Zakiah) ★
Wan Nor Azlin (Dia Tidak Berdosa)
Laila Nasir (Neraka Kasih Maisarah)
Wan Sharmila (Remuk)
Faradhiya (Wakaf Dosa)

 Lakon TV Terbaik
★ Amin Masyur (Di Sisi) ★
Lily Haslina Nasir (Sesekali)
K. Adli (Remuk)
Isma Yusoof (Sirna)
Joe Sidek & Raja Mukhriz (Titi Kayu)

Lakon Layar Terbaik
★ Pitt Hanif, Namron & Mohd Syafiq (One Two Jaga) ★
Adrian Teh & Anwari Ashraf (Paskal)
Joel Soh, Anwari Ashraf & Kyie Goonting (Polis Evo 2)
Mamat Khalid (Hantu Kak Limah)
Mawi & Che Mie (Tiada Tajuk)

Rancangan Realiti Terbaik
★ The Z Power ★
Bintang Bersama Bintang Musim 3
Dai'
Top Student

Rancangan Majalah Terbaik
★ Sahabat Backpackers ★
Suara Konsumer
Jejak Rasul 2019
999 (Episod Khas)
Ketuk-Ketuk Ramadan

Videografi Drama Terbaik
★ Junaimeramfizal Rahmat (Telingkah) ★
Muhammad Syifarulnizam Zuraimi (Lalang)
Junaimeramfizal Rahmat (Di Sisi)
Mohd Darwin Adly (Sirna)
Abdul Malek Marwi (Titi Kayu)

Penyunting Drama Terbaik
★ Izar Masuri (Di Sisi) ★
Hasnita Ssamat (Remuk)
Mohd Iskandar Abdul Razak (Neraka Kasih Maisrah)
Muhammad Adilan Azemi (Sirna)
Rohaizad Ramli (Wakaf Dosa)

Pelakon Pembantu Lelaki Terbaik Filem
★ Zahiril Adzim (One Two Jaga) ★
Hasnul Rahmat (Polis Evo 2)
Amerul Affendi (One Two Jaga)
Ammar Alfian (Paskal)
Nasir Bilal Khan (Munafik 2)

Pelakon Pembantu Wanita Terbaik Filem
★ Siti Saleha (7ujuh) 
Vanidah Imran (One Two Jaga)
Sharifah Amani (Gol & Gincu Vol. 2)
Cristina Suzanne (7ujuh)
Nor Zara Sophia (Munafik 2)

Senarai Pemenang 7 Kategori Bukan Drama dan Teknikal :
1. Rekabentuk Set Terbaik - Anugerah Skrin 2018
2. Montaj Terbaik - Halaqah 2019
3. Rancangan Dokumentari Terbaik - Majalah 3 (Pertabalan Yang Dipertuan Agong Yang Ke-16)
4. Rancangan Bual Bicara Terbaik - Feel Good Show (Deepavali)
5. Laporan Khas Berita Terbaik - Buletin Utama (Aduan Rakyat 'Kampung Sampah')
6. Rancangan Hiburan Terbaik - RTM Konsert Minggu Ini: Ratu 2.0
7. Rancangan Anugerah Terbaik - Anugerah Juara Lagu 33

F O L L O W →

You Might Also Like

1 comments

recent posts

Facebook

Follow