Keputusan Pemenang Anugerah DFKL 2018

May 13, 2018

Anugerah DFKL 2018

Anugerah DFKL 2018 Anugerah Drama Festival Kuala Lumpur (DFKL) 2018 mempertandingkan 11 kategori iaitu Aktor Pilihan, Aktres Pilihan, Antagonis Pilihan, Pengarah Pilihan, Penulisan Skrip Pilihan, Lagu/OST Pilihan, Pasangan Pilihan, Drama Pilihan, dan Drama Pilihan tonton VIP, yang ditentukan oleh jumlah undian diterima manakala, Drama Radio Pilihan dan Drama Pendek Pilihan merupakan kategori khas pilihan juri. Undian boleh dibuat bermula 1 Februari hingga 1 April 2018 di laman web rasmi www.dfkl.com.my. Hanya 10 kali undian sahaja yang boleh dibuat setiap hari, di mana undian-undian yang diterima akan dikemaskini setiap dua jam untuk setiap hari.

Malam Anugerah DFKL 2018 akan berlangsung di Dewan Perdana, Pusat Konvensyen Antarabangsa Putrajaya (PICC), Putrajaya pada 13 Mei ini jam 9 malam dan disiarkan secara langsung di TV3. Dihoskan oleh Ajak Razak dan Nabila Huda.

ANUGERAH DRAMA PILIHAN
1. Dekatkan Jarak Kita (JS Pictures Sdn Bhd)
2. Andainya Takdir (A. Aida Production Sdn Bhd)
3. Titian Cinta (Zamriez Golden Pictures Sdn Bhd)
4. Biar Aku Jadi Penunggu (Saphire Screen Sdn Bhd)
5. Mr Boss Miss Stalker (Saphire Screen Sdn Bhd)

ANUGERAH AKTRES PILIHAN
1. Janna Nick (Biar Aku Jadi Penunggu)
2. Ayda Jebat (Dekatkan Jarak Kita)
3. Zahirah MacWilson (Cucu Tauke Beras)
4. Farah Nabilah (Titian Cinta)
5. Mia Ahmad (Mr Boss Miss Stalker)

ANUGERAH AKTOR PILIHAN
1. Zul Ariffin (Titian Cinta)
2. Shukri Yahaya (Andainya Takdir)
3. Izzue Islam (Ops Cinta Din Sardin)
4. Syafiq Kyle (Dekatkan Jarak Kita)
5. Ashraf Muslim (Mr Boss Miss Stalker)

ANUGERAH PASANGAN PILIHAN 
1. Syafiq Kyle & Ayda Jebat (Dekatkan Jarak Kita)
2. Ashraf Muslim & Mia Ahmad (Mr Boss Miss Stalker)
3. Azrel Ismail & Zahirah MacWilson (Cucu Tauke Beras)
4. Zul Ariffin & Farah Nabilah (Titian Cinta)
5. Ashraf Muslim & Janna Nick (Biar Aku Jadi Penunggu)

ANUGERAH ANTAGONIS PILIHAN 
1. Shukri Yahaya (Andainya Takdir)
2. Tisha Shamsir (Titian Cinta)
3. Azhan Rani (Dekatkan Jarak Kita)
4. Datin Diana Danielle (Raisha)
5. Miera Leyana (Mr Boss Miss Stalker)

ANUGERAH PENGARAH PILIHAN 
1. Heykal Hanifah (Titian Cinta)
2. Michael Ang (Biar Aku Jadi Penunggu)
3. Along Kamaludin (Andainya Takdir)
4. Nazir Jamaluddin (Ops Cinta Din Sardin)
5. Azman Haji Yahya (Jinggo) (Dekatkan Jarak Kita)

ANUGERAH PENULISAN SKRIP PILIHAN
1. Farhana Fauri (Titian Cinta)
2. MF Kencana (Ops Cinta Din Sardin)
3. Wan Mahani Wan Hassan (Andainya Takdir)
4. PGR’s Team (Dekatkan Jarak Kita)
5. Sofia J Rhyland (Mr Boss Miss Stalker)

ANUGERAH DRAMA PENDEK PILIHAN
1.Manikam Dalam Lipatan (Siti Sal)
2.Uddin (OMG Empire Sdn Bhd)
3.Raona (Mohamad Azlan Bin Norani)

ANUGERAH LAGU PILIHAN 
1. Sumpah Cintaku – Asfan (Titian Cinta)
2. Permata Cinta – Aiman Tino (Andainya Takdir)
3. Tergantung Sepi – Haqiem Rusli (Dekatkan Jarak Kita)
4. Menanti Janji – Ronnie Hussein (Biar Aku Jadi Penunggu)
5. Dekat Tapi Jauh – Forteen (Mr Boss Miss Stalker)

ANUGERAH DRAMA PILIHAN TONTON VIP
1. Zahir Tak Terucap (Zamriez Golden Pictures Sdn Bhd)
2. Raisha (Orangetree Production Sdn Bhd)
3. Misi Laksa Dan Laksam (Zeel Producin Sdn Bhd)
4. Bilo Nogori Jupo Kelate (Suhan Movies & Trading Sdn Bhd)
5. Kelip-Kelip Di Kota London (Zeel Producin Sdn Bh)

ANUGERAH DRAMA RADIO PILIHAN 
Cinta Biasa - Zul Huzaimy & Nad Zainal

ANUGERAH SELFIE PALING DRAMA
1. Ain Edruce
2. Syazuwan Hassan
3. Farah Nabilah
4. Jaja Iliyes
5. Riena Diana

You Might Also Like

0 comments

recent posts

Facebook

Follow