Senarai Pemenang Anugerah Skrin 2017

November 03, 2017

Anugerah Skrin 2017

Anugerah Skrin 2017 (ASK 2017) bertemakan Mencipta Fenomena akan berlangsung pada 3 November 2017 di Pusat Dagangan Dunia Putra, Kuala Lumpur (PWTC). ASK 2017 yang memasuki edisi ke-21 ini mempertaruhkan 33 kategori. Pemenang 13 kategori akan diumumkan pada Majlis Prelude ASK2017 yang diadakan pada pukul 5 petang. Selebihnya akan diumumkan pada malam kemuncak ASK 2017 pada pukul 9.00 malam disiarkan secara langsung di TV3. Majlis Prelude ASK2017 akan dihoskan oleh Haiza Kool FM dan Issey Fazlisham. Manakala Jihan Muse, Fahrin Ahmad, dan Shuk sebagai hos pada malam kemuncak ASk 2017.

SENARAI PEMENANG & PENCALONAN ANUGERAH SKRIN 2017

MALAM KEMUNCAK ANUGERAH SKRIN 2017

DRAMA TERBAIK 
Pesan Dari Tuhan (Rumah Karya Citra Sdn Bhd)
Kapcai Ayah (Raden Pictures Sdn Bhd)
Terima Kasih Ramadan (ZK Creative Production Sdn Bhd)
Mak Tak Bagi Balik (Saphire Screen Sdn Bhd)
Menantu Material (Orangetree Production Sdn Bhd)

FILEM TERBAIK
Hanyut (Tanah Licin Sdn Bhd)
Rock Bro (Primeworks Studios Sdn Bhd)
Interchange (Apparat Sdn Bhd)
Adiwiraku (Filmmecca Studio Sdn Bhd)
Desolasi (Skop Production Sdn Bhd)

DRAMA RANTAIAN TERBAIK
My Sweet Lavender (Orangetree Production Sdn Bhd)
Pergilah Air Mata (Zamriez Golden pictures Sdn Bhd)
Amsyar (Zeel Production Sdn Bhd)
Andainya Takdir (A.Aida Production Sdn Bhd)
7 Hari Mencintaiku (Pena Creative Pictures Sdn Bhd)

PELAKON LELAKI TERBAIK DRAMA
Hasnul Rahmat (Kapcai Ayah)
Beto Kusyairy (Kembali Kepada Fitrah)
Aeril Zafrel (Mengharap Sebuah Keredhaan)
Ben Ladin (Terima Kasih Ramadan)
Azhan Rani (Pesan Dari Tuhan)

PELAKON WANITA TERBAIK DRAMA
Fasha Sandha (Terima Kasih Ramadan)
Haliza Misbun (Kembali Kepada Fitrah)
Vanidah Imran (Mak Tak Bagi Balik)
Nad Zainal (Mengharap Sebuah Keredhaan)
Ellie Suriaty (Pesan Dari Tuhan)

PELAKON LELAKI TERBAIK FILEM
Khir Rahman (Rock Bro)
Datuk Adi Putra (Hanyut)
Iedil Putra (Interchange)
Khir Rahman (Lebuhraya Ke Neraka)
Zahiril Adzim (Pekak)

PELAKON WANITA TERBAIK FILEM
Sangeeta Krishnasamy (Adiwiraku)
Izara Aishah (J Revolusi)
Sharifah Amani Pekak
Sofia Jeane (Hanyut)
Jerrica Lai (Kanang Anak Langkau)

PENGARAH TERBAIK FILEM
U-Wei Haji Saari (Hanyut)
Mamat Khalid (Lebuhraya Ke Neraka)
Mamat Khalid (Rock Bro)
Dain Said (Interchange)
Syafiq Yusof (Desolasi)

PENGARAH TERBAIK DRAMA
Eirma Fatima (Pesan Dari Tuhan)
Raja Mukhriz Raja Ahmad Kamaruddin (Mak Tak Bagi Balik)
Pali Yaha (Terima Kasih Ramadan)
Heykal Hanifah (Kapcai Ayah)
Tam Suhaimi (Menantu Material)

PELAKON PEMBANTU LELAKI TERBAIK DRAMA 
Remy Ishak (Pesan Dari Tuhan)
Fauzi Nawawi (Ibuku Syurgaku)
Rahhim Omar (Kapcai Ayah)
Namron (Mengharap Sebuah Keredhaan)
Aqasha (Terima Kasih Ramadan)

PELAKON PEMBANTU WANITA TERBAIK DRAMA
Azizah Mahzan (Terima Kasih Ramadan)
Izreen Azminda (Pesan Dari Tuhan)
Ruminah Sidek (Kapur Kuning Buat Puteh)
Marissa Yasmin (Kapcai Ayah)
Fazlina Ahmad Daud (Menantu Material)

LAKON LAYAR TERBAIK
U-Wei Haji Saari (Hanyut)
Mohd Khairul Azri Md Noor (Pekak)
Jason Chong & Yentanamera (Adiwiraku)
Dain Said, Nandita Solomon, Redza Minhat & June Tan (Interchange)
Mamat Khalid (Rock Bro)

PELAKON PEMBANTU LELAKI TERBAIK FILEM
Khalid Salleh (Hanyut)
Pekin Ibrahim (Rock Bro)
Shaheizy Sam (Interchange)
Amerul Affendi (Pekak)
Soffi Jikan (Rock Bro)

PELAKON PEMBANTU WANITA TERBAIK FILEM
Diana Danielle (Hanyut)
Dira Abu Zahar (Kimchi Untuk Awak)
Nur Fazura (J Revolusi)
Nadiya Nisaa (Interchange)
Sharifah Sakinah (Pekak)

LAKON TV TERBAIK 
Eirma Fatima (Pesan Dari Tuhan)
Shahremy Ikmal (Mengharap Sebuah Keredhaan)
Linda Ramli (Terima Kasih Ramadan)
Marziah Manaf (Kapcai Ayah)
Mazelan Manan (Mak Tak Bagi Balik)

DRAMA KOMEDI TERBAIK
Budak Ijat (Radius One Sdn Bhd)
Misteri Wan Peah (JS Pictures Sdn Bhd)
Mak Cun 3 (Rumah Karya Citra Sdn Bhd)
Papa Sayang (Pencil Pictures & Records Sdn Bhd)
Penjaga Garisan Itu Suami Aku (Quiara One Production Sdn Bhd)

PELAKON KOMEDI TERBAIK 
Ellie Suriaty (Papa Sayang)
Nid Adam Mika (Budak Ijat)
Eirma Fatima (Mak Cun 3)
Zee Zainal (Misteri Wan Peah)
Jasmin Hamid (Joyah)

RANCANGAN ANUGERAH TERBAIK
Anugerah Juara Lagu 31 - Zamzuri Zaini
Anugerah Skrin 2016  - Shahrizan Razalli
Drama Festival Kuala Lumpur 2017 - Hamsiah Biri
Golden Awards 2017 - Chong Kien Wen

RANCANGAN REALITI TERBAIK 
Mentor Milenia 2017 (Akhir) - Khirul Fikry Mustafa
Homecoming - Bong Jiaxi
3 Juara (Akhir) - Muhamad Sufian Isa
I Wanna Sing - Wang Yee Lee
Dai Pendakwah Nusantara Musim Ke-4 (Akhir) - Shukri Haji Ibrahim

RANCANGAN MAJALAH TERBAIK
Misi-K 2016 (Misi Kemanusian Pulau Cebu Filipna) - Mazlin Nordin & Christine Lee Mei Chin
X-Plorasi (Jabir Shafie)
Sounds Of Muslims (Cinta Abadi) - Ezzah Aziz Fawzy
Panorama (Shinkansen) - Amrina Ahmad
Majalah 3 (Perisai Keamanan Bandar) - Nurul Fariha Onn

ANUGERAH BINTANG OLAY
Anim Ezati


MAJLIS PRELUDE ASK2017

VIDEOGRAFI DRAMA TERBAIK
Terima Kasih Ramadan - Mahadi Said

PENYUNTING DRAMA TERBAIK 
Terima Kasih Ramadan - S.C Elliot

DRAMA RANTAIAN POPULAR MEDIA SOSIAL
Pergilah Air Mata (Zamriez Golden Pictures Sdn Bhd)

RANCANGAN DOKUMENTARI TERBAIK 
Jejak Rasul As-Salam (Batu Terapung) - Mohd Fasil Mohd Idris

RANCANGAN BUAL BICARA TERBAIK
Wanita Hari Ini - Siti Hasfizza Aswaty Sab Jahan

RANCANGAN HIBURAN TERBAIK
Melodi Raya - Michelle Wee

LAPORAN KHAS BERITA TERBAIK
Buletin Utama (Ulat Parkir) - Hafizi Rosli

VIDEOGRAFI TERBAIK 
Mahligai Cinta - Mohd Adli Maaris

SUNTINGAN TERBAIK
Mana Kawan Adik - Dzulkifli Shaari

PENATAAN CAHAYA TERBAIK RANCANGAN SIARAN LANGSUNG
Anugerah Juara Lagu 31 - Nageswaran Ramanujem

PENATAAN BUNYI TERBAIK RANCANGAN SIARAN LANGSUNG
3 Juara - Nor Azhar Md Amin

REKA BENTUK SET TERBAIK
Rentak Juara Ke-17 Akhir - Siti Nur Mat Arip

MONTAJ TERBAIK
Anugerah Juara Lagu 31 - Hafiz Mohd Nordin

You Might Also Like

0 comments

recent posts

Facebook

Follow