Senarai Pemenang Anugerah Skrin 2016

12:00:00

Anugerah Skrin 2016

Kemuncak Anugerah Skrin 2016 (ASK 2016) bakal berlangsung pada 18 November ini untuk memberi pengiktirafan kepada penggiat-penggiat seni dan karyawan tanah air. Acara tahunan itu akan memberi pengiktirafan kepada rancangan-rancangan televisyen dan filem-filem buatan Malaysia, serta para pelakon dan personaliti televisyen yang terbaik. Jangan lupa untuk menonton siaran langsung ASK 2016, dihoskan oleh Alif Satar yang bakal berlangsung pada 18 November ini, jam 9.00 malam di TV3. UPDATE : Berikut senarai calon dan pemenang

SENARAI KATEGORI, CALON & PEMENANG ANUGERAH SKRIN 2016 #ASK2016

KATEGORI DRAMA

1. DRAMA TERBAIK
Fatin (Balang Rimbun Sdn Bhd)
Bila Tiba Saatnya (Luqsar Kreatif Sdn Bhd)
Cermin Kasih (Arie Zaharie Sdn Bhd)
Hujan Malam Itu (Saujana Media Sdn Bhd)
Rekah (Unit Drama TV RTM)

2. PENGARAH TERBAIK DRAMA
Razaisyam Rashid - Fatin
Murali Abdullah (Cermin Kasih)
Sabri Yunus (Hujan Malam Itu)
Wan Afzam Wan Daud (Rekah)

3. VIDEOGRAFI TERBAIK DRAMA
Idham Mad Din (Fatin)
Asri Baq'u Tajuddin (Bila Tiba Saatnya)
Rashyddean Abdul Samad (Calon Syurga)
Mohd Noor Mohd Kassim (Cermin Kasih)
MOhd Azrul Bin Amir Hamzah (Rekah)

4. LAKON TV TERBAIK 
Siti Jasmina Ibrahim (Rekah)
KIP. Noradli Abdul Raub (Cermin Kasih)
Nazri M Anuar (Fatin)
Mazelan Manan (Ramadan Berteduh Syawal)
Amor Rizan (Selamat Hari Jadi Abah)

5. PELAKON LELAKI TERBAIK DRAMA 
Beto Kusyairi (Ramadan Berteduh Syawal)
Johan As'ari (Anak Ibu Buangan Ibu)
Nazim Othman (Bila Tiba Saatnya)
Khir Rahman (Rekah)
Dato Aziz Singah (Selamat Hari Jadi Abah)

6. PELAKON WANITA TERBAIK DRAMA
Tiz Zaqyah (Cermin Kasih)
Norlia Ghani (Calon Syurga)
Sharifah Amani (Fatin)
Syatilla Melvin (Khilaf Seorang Isteri)
Vanidah Imran (Rekah)

7. PELAKON PEMBANTU LELAKI TERBAIK DRAMA
Jalil Hamid (Calon Syurga)
Azri Iskandar (Anak Ibu Buangan Ibu)
Syazwan Zulkifli (Ku Haramkan Susu Itu)
Saidi Sabri (Hujan Malam Itu)
Fauzi Sulaiman (Rekah)

8. PELAKON PEMBANTU WANITA TERBAIK DRAMA
Fazlina Ahmad Daud (Cermin Kasih)
Aida Aris (Anak Ibu Buangan Ibu)
Nadia Aqilah (Fatin)
Amyza Aznan (Ku Haramkan Susu Itu)
Ku Faridah (Ramadan Berteduh Syawal)

9. DRAMA RANTAIAN TERBAIK
Wadi (Luqsar Kreatif Sdn Bhd)
Lambaian Ramadan (A.Aida Production Sdn Bhd)
Maria Terindah (Filmscape Sdn Bhd)
Seindah Takdir Cinta (Zeel Production Sdn Bhd)
Sesal Separuh Nyawa (Darkwave Pictures Sdn Bhd)

10. PENYUNTING TERBAIK DRAMA
Rekah - Izham Masuri
Zaidi Malek (Bila Tiba Saatnya)
Adlan Azemi (Calon Syurga)
Technica Post (Fatin)
Raja Fazli Azmell (Selamat Hari Jadi Abah)

11. DRAMA RANTAIAN POPULAR MEDIA SOSIAL TERBAIK
Kau, Aku, Kita (JS Pictures Sdn Bhd)
Menongkah Kasih (Sha's Media Sdn Bhd)
Satu Cinta (JS Pictures Sdn Bhd)

12. DRAMA KOMEDI TERBAIK
Mak Cun 2 (Rumah Karya Citra)
Jom Kahwin (Filmscape Sdn Bhd)
Rajuk (Tanah Beris Film Production Sdn Bhd)
Si Montel (A.Aida Production Sdn Bhd)
Ahli Mesyuarat Tingkap (JS Pictures Sdn Bhd)

13. PELAKON KOMEDI TERBAIK DRAMA
Erma Fatima (Mak Cun 2)
Reen Rahim (Jom Kahwin)
Sherry Alhadad (Ahli Mesyuarat Tingkap)
Syamsul Ghau Ghau (Rajuk)
Dottie (Si Montel)

KATEGORI FILEM

1. FILEM TERBAIK
Redha (Current Pictures Sdn Bhd)
Munafik (Skop Production Sdn Bhd)
Polis Evo (Astro Shaw Sdn Bhd)
Love Supermoon (Primeworks Studios Sdn Bhd)
Nota (42nd Pictures Sdn Bhd)

2. PENGARAH TERBAIK FILEM
Syamsul Yusof (Munafik)
Ghaz Abu Bakar (Polis Evo)
Tunku Mona Riza (Redha)
Wan Hasliza (Love Supermoon)
Pekin Ibrahim (Mat Moto : Kami Mat Moto Bukan Mat Rempit)

3. LAKON LAYAR TERBAIK FILEM
Love Supermoon (Wan Hasliza)
Nota (Bea Tanaka)
Redha (Tunku Mona Riza)
Munafik (Syamsul Yusof)
Polis Evo (Joel Soh, Kyle Goonting, Anwari Ashraf, Adib Zaini)

4. PELAKON LELAKI TERBAIK FILEM
Namron (Redha)
Syamsul Yusof (Munafik)
Zizan Razak (Polis Evo)
Pekin Ibrahim (Mat Moto)
Shaheizy Sam (Polis Evo)

5. PELAKON WANITA TERBAIK FILEM
Maya Karin (Nota)
Nabila Huda (Munafik)
June Lojong (Redha)
Nadiya Nisaa (Love Supermoon)
Falisha Crossley (Mat Moto)

6. PELAKON PEMBANTU LELAKI TERBAIK FILEM
Hushairi Hussain (Polis Evo)
Datuk Rahim Razali (Munafik)
Ramli Hassan (Nota)
Azad Jazmin (Girlfriend Kontrak)
Beto Kusyairy (Bravo 5)

7. PELAKON PEMBANTU WANITA TERBAIK FILEM
Fauziah Ahmad Daud (Langir Cinta)
Anne Ngasri (Love Supermoon)
Cristina Suzanne (Jwanita)
Sabrina Ali (Munafik)
Nadiya Nisaa (Redha)

KATEGORI BUKAN DRAMA

1. RANCANGAN DOKUMENTARI & MAJALAH TERBAIK
Majalah 3: Wira Beret Semerah Hati
Panorama - Jaguh Laut
Xplorasi Memori Pondok Kuroyuri
Bolly Hunter
Best In The World Japan

2. RANCANGAN BUAL BICARA TERBAIK
Halaqah 2016 (Penerbit : Ahmad Noor Sulaiman) 
Ruang Bicara (Penerbit : Roslan Ariffin)
Autozone (Penerbit : Hairul Nizwan)
Wanita Hari Ini (Penerbit : Mohd Rose Abdullah)
Malaysia Hari Ini (Penerbit : Dian Maisarah Jasri)

3. RANCANGAN HIBURAN TERBAIK
Buskestra (TV9) - Nurhidayah Sohan
Konsert Gema Tujuh Petala
Muzik-muzik Separuh Akhir
Muzika Ekstravaganza
YeKe?

4. LAPORAN KHAS BERITA TERBAIK
Berita TV9 (Pertemuan Semula Highland Towers)
Berita Mandarin TV2 (Kasih Antara Manusia dan Beruk)
Berita Nasional 5 (Nenek Jurutera Solar Kampung Sonsogon)
Buletin Utama (Ambulan Lorong Kecemasan)
Berita TV9 (Perit Derita Si Miskin Bandar)

5. RANCANGAN REALITI TERBAIK
Let's Cycle Musim 2 (8TV)
I Wanna Be A Model 2016
Da'i Musim 3
Mentor Milenia
Clever Girl Malaysia


6. RANCANGAN ANUGERAH TERBAIK
Anugerah Juara Lagu 30 2015
Anugerah Skrin 2015
Drama Festival Kuala Lumpur 2016

KATEGORI TEKNIKAL

1. REKABENTUK SET TERBAIK
Kemuncak Anugerah Seri Angkasa 2016 (Siti Nur Binti Mat Arip)

2. MONTAJ TERBAIK
Ariff Suzaidy Azmi (Anugerah Juara Lagu 30)

3. SUNTINGAN TERBAIK
Syahadah 2016 - The Rise of Islam (Mohd Hapis Ismail & Umi Raihana Hj Marjikan)
Jejak Rasul As Salam (TV3)
Menjadi Diriku Azmil (TV3)
Projek Da’I (TV3)
Sounds Of Muslims: Komotini, Greece (TV9)
Ramadan Sana Sini: Oman (TV9)
Ke Indonesia Ke Kita (TV9)

4. VIDEOGRAFI TERBAIK
Sounds Of Muslims: Komotini, Greece (TV9)
Menjadi Diriku Azmil (TV3)
Majalah 3 Ep 25: Surat Dari Banding/ Ramadan Di Samudera/Ramadan Di Ruang Angkasa (TV3)
Jejak Rasul As Salam ( Ukhuwah Muslim Tanah Tinggi) (TV3)
Ke Indonesia Ke Kita (TV9)
Ramadan Sana Sini: Oman (TV9)

5. PENATAAN CAHAYA TERBAIK RANCANGAN SIARAN LANGSUNG
Anugerah Juara Lagu 30 (Mohd Razi Ramli)
Anugerah Bintang Popular 29
Mentor Milenia Final

6. PENATAAN BUNYI TERBAIK RANCANGAN SIARAN LANGSUNG
Anugerah Juara Lagu 30 (Mohd Zaidi Mohd Taib)
Anugerah Bintang Popular 29
Konsert Festival AJL 30


You Might Also Like

0 comments

recent posts

Facebook

Follow